وضعيت:  
  جمعه ، 29 فروردین 1393
eco.sbu.ac.ir
 
 
 
 
 
 
 
سایت دانشگاه
 
سايت پژوهشکده
 
گروه پژوهشی آلاينده های محيط زيست    

از آن‏جا که حفاظت از محیط زیست، اعم از انسانی و طبیعی در برابر آلاینده‏ها مستلزم شناسایی و شناخت آلاینده‏ها و منابع تولید، اثرات و راهکارهای مهار آن‏ها می‏باشد، گروه آلاینده‏های محیط زیست آموزش و پژوهش‏های خود را بر این موضوع‏ها متمرکز ساخته است.
رفع آلودگی‏های محیط زیست از مباحث مهم و موثر زیست محیطی است که جز با تعلیم و آموزش‏های تخصصی درسطح جامعه، میسر نخواهد شد. بنابراین، آموزش متخصصانی که در این گونه مسائل بتوانند چاره جویی کنند، از اهمیت و ضررورت بسیاری برخوردار است.
گروه آلاینده‏های محیط زیست با توجه به نیازهای جامعه و با در نظر گرفتن تحولات علمی جهان در مبحث محیط زیست، سعی دارد جوابگوی مشکلات و حل مسائل عدیده در این ارتباط باشد.

اهداف کلی گروه
- مسئله جمعیت، توسعه و آلودگی هوا
- مشکلات آلودگی هوا، آب، خاک و صوت از نقطه نظر منابع، انواع، اثرات و مدیریت و کنترل آن‏ها
- آلودگی‏های ناشی از کشاورزی و طرق کاهش و کنترل آن‏ها
- بررسی مواد آلاینده طبیعی، مصنوعی و انواع مختلف دیگر آلاینده‏ها
- سنجش، شناخت، کنترل وکاهش آلاینده‏هایی مانند آلودگی نفتی، شیمیایی، میکروبی آب‏های ساحلی، آلوده شدن آب‏ها به وسیله فاضلاب‏های صنعتی و شهری، استفاده بی‏رویه از سفره‏های آب زیر زمینی و...... و اثرات مخرب آن‏ها بر محیط زیست
- مسائل مربوط به اثرات سوء شهرنشینی و احداث تجمع‏های صنعتی و کشاورزی و همکاری با متخصصان مربوط برای احداث مجتمع‏های شهر نشینی، صنعتی و روستایی.

 

دسترسی به ...    
 

 
 
pr.office@mail.sbu.ac.ir :روابط عمومي   info@sbu.ac.ir :وب سايت   نقشه‌ي سايت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه شهید بهشتی می باشد
 
جامعه دانشگاهی